HUYGHE Delirium Tremens

Hravý belgický silák.

Jak již symbol růžového slona na etiketě naznačuje, tohle silné belgické pivo si s vámi pohraje. Zakalené, oranžové, s chutí ovoce a jemnou hořkostí.

Můžeme doručit do:
30.4.2024
Možnosti doručení
Skladem
Kód: HDT001
Značka: Huyghe
87 Kč 263,64 Kč / 1 l
Kategorie: Belgické pivní styly
Chmely: Styrian Golding, Žatecký poloraný červeňák
? EPM: 16 %
Alkohol: 3,8 %
Objem: 0,33 l
Skladování: V chladu a temnu

Belgický Ale

Jak už bývá zvykem, jedná se spíše o pivo, kde je nejdůležitější slad a jeho vliv na chuť. Chmel zde dělá jen jemné aroma a nižší hořkost. Jemně ovocná, lehce nakyslá, citrusová chuť i vůně se prolíná se štiplavostí koriandru a zeleného pepře. Na závěr vás toto zlaté 16° pivo příjemně zahřeje.

Tradice vaření piva v Belgii sahá hluboko do historie a stejně je tomu i v případě pivovaru Huyghe. Již od roku 1654 se ve městě Melle dá hovořit o začátku pivovarské tradice. Avšak oficiální Huyghe pivovar vzniká roku 1925 v místě, kde více než 20 let pracuje Leon Huyghe, který byl vařením piva vždy fascinován. Dokonce i jeho žena měla k pivovarnictví blízko, byla sládkovou dcerou.

Postupem času se pivovar zvětšoval a inovoval, od roku 1948 začal s produkcí minerálek a limonád. V roce 1985 expandoval na zahraniční trh a dnes se pyšní obrovskou moderní halou, používáním udržitelné energie, mnoha oceněními a již čtvrtou generací rodiny Huyghe, která stále udržuje tuto chutnou rodinnou tradici.

Zpět do obchodu