Birra del Borgo

Za zrodem pivovaru sice stojí jen jeden muž, a to Leonardo Di Vincenzo, ke kultuře a myšlence jeho vaření piva ale patří každý farmář a řemeslník, který se ať už činem nebo slovem podílí na téhle sympatické tvorbě. Cestování a vášeň pro poznávání různých pivních metod a stylů poskytlo Leonardovi to pravé zázemí pro vlastní tvorbu a především pak anglická piva přímo ovlivnila jeho zaměření. Tehdy to bylo pivo „The Real Ale“, které určilo jeho prvotní směr.

 

 Pivovar byl založen roku 2005 v malebné horské vesničce Borgorosse obklopené lesy a jezery. O 4 roky později již byl zvolen jedním z nejlepších řemeslných pivovarů v Itálii a tehdy se zrodila první myšlenka na nový styl vaření piva. Nádherná příroda spolu se zaměřením na kulturu jídla a vína nakonec utvořily Italskou cestu, skutečnou tvář pivovaru.  Ta pravá atmosféra plná emocí umocněná výjimečnými pivy podávanými k večeři.

 

Nicméně kreativita a posun vpřed jsou hlavní znaky pivovaru a tak se od roku 2015 (po letech experimentů a výzkumu) věnují dalším metodám, tentokrát spontánní fermentaci a v jejich hledáčku jsou divoké kvasinky. 10 let po založení pivovaru přetavili tradice a vytvořili vlastní realitu. Jdou vždy do hloubky a za hranice.

Žádné produkty značky Birra del Borgo nebyly nalezeny...