Birra del Borgo

Za zrodem pivovaru sice stojí jen jeden muž, a to Leonardo Di Vincenzo, ke kultuře a myšlence jeho vaření piva ale patří každý farmář a řemeslník, který se ať už činem nebo slovem podílí na téhle sympatické tvorbě. Cestování a vášeň pro poznávání různých pivních metod a stylů poskytlo Leonardovi to pravé zázemí pro vlastní tvorbu a především pak anglická piva přímo ovlivnila jeho zaměření. Tehdy to bylo pivo „The Real Ale“, které určilo jeho prvotní směr.

 

 Pivovar byl založen roku 2005 v malebné horské vesničce Borgorosse obklopené lesy a jezery. O 4 roky později již byl zvolen jedním z nejlepších řemeslných pivovarů v Itálii a tehdy se zrodila první myšlenka na nový styl vaření piva. Nádherná příroda spolu se zaměřením na kulturu jídla a vína nakonec utvořily Italskou cestu, skutečnou tvář pivovaru.  Ta pravá atmosféra plná emocí umocněná výjimečnými pivy podávanými k večeři.

 

Nicméně kreativita a posun vpřed jsou hlavní znaky pivovaru a tak se od roku 2015 (po letech experimentů a výzkumu) věnují dalším metodám, tentokrát spontánní fermentaci a v jejich hledáčku jsou divoké kvasinky. 10 let po založení pivovaru přetavili tradice a vytvořili vlastní realitu. Jdou vždy do hloubky a za hranice.

Žádné produkty značky Birra del Borgo nebyly nalezeny...

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení