Neohodnoceno

Birra del Borgo ReAle

Numero Uno.

První, nejoblíbenější a nejuznávanější pivo z Borgorose. Jantarové, s citrusovými tóny, peprné a s intenzivní hořkostí.

Můžeme doručit do:
21.10.2021
Skladem
Kód: BDB001
Značka: Birra del Borgo
96 Kč –15 % 82 Kč 248,48 Kč / 1 l
Kategorie: Pivo IPA - India Pale Ale
Materiál obalu: Sklo
Země původu: Itálie
Chmely: Goldings, Cascade
Slad: Maris Otter, Crystal
? EPM: 15 %
Alkohol: 6,4 %
Objem: 0,33 l
Skladování: V chladu a temnu
Birra del Borgo ReAle
96 Kč –15 %

Netradiční IPA z italského pivovaru

IPA, chmelená hlavně americkými chmely, má velmi výraznou, sladovou, až karamelovou chuť s lehkým náznakem chlebovosti. Spolu s výraznou ovocnou chutí použitých chmelů, je příjemně vyvážená a působí velmi hutným dojmem.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Za zrodem pivovaru sice stojí jen jeden muž, a to Leonardo Di Vincenzo, ke kultuře a myšlence jeho vaření piva ale patří každý farmář a řemeslník, který se ať už činem nebo slovem podílí na téhle sympatické tvorbě. Cestování a vášeň pro poznávání různých pivních metod a stylů poskytlo Leonardovi to pravé zázemí pro vlastní tvorbu a především pak anglická piva přímo ovlivnila jeho zaměření. Tehdy to bylo pivo „The Real Ale“, které určilo jeho prvotní směr.

 

 Pivovar byl založen roku 2005 v malebné horské vesničce Borgorosse obklopené lesy a jezery. O 4 roky později již byl zvolen jedním z nejlepších řemeslných pivovarů v Itálii a tehdy se zrodila první myšlenka na nový styl vaření piva. Nádherná příroda spolu se zaměřením na kulturu jídla a vína nakonec utvořily Italskou cestu, skutečnou tvář pivovaru.  Ta pravá atmosféra plná emocí umocněná výjimečnými pivy podávanými k večeři.

 

Nicméně kreativita a posun vpřed jsou hlavní znaky pivovaru a tak se od roku 2015 (po letech experimentů a výzkumu) věnují dalším metodám, tentokrát spontánní fermentaci a v jejich hledáčku jsou divoké kvasinky. 10 let po založení pivovaru přetavili tradice a vytvořili vlastní realitu. Jdou vždy do hloubky a za hranice.