Neohodnoceno

Alvinne Phi

Vlámský silák pro začátečníky.

Pro ty, co si nejsou jisti touto kyselou rodinou. Spíše sladké pivo, s lehkou kyselostí a medovou barvou i chutí.

 

Můžeme doručit do:
4.8.2021
Skladem (1 ks)
Kód: ALN-001
Značka: Alvinne
86 Kč 260,61 Kč / 1 l
Kategorie: Sour Ale
Materiál obalu: Sklo
Země původu: Belgie
? EPM: 22 %
Alkohol: 10 %
Objem: 0,33 l
Skladování: V chladu a temnu

Blond Sour Ale

Z belgické rodiny svrchně kvašených, kyselých piv. Mezi nimi, je však tento silák spíše sladší povahy, s peprnými a medovými tóny. Střední říz i míra kyselosti dělají z tohoto dvaadvaceti stupňového piva perfektní odrazový můstek pro všechny, kdo se chtějí seznámit s touto výjimečnou skupinou vlámských piv. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Vlámská kyselá piva a mnohem více nabízí trojice mužů, kteří v roce 2004 založili v Belgii tento pivovar, ve kterém oživili a inovovali tradiční vlámské pivní styly. Používají prastaré techniky smíšeného kvašení, nechávají piva zrát v nerezových tancích a hlavně v dřevěných sudech od vína, v čemž jsou považováni za evropské průkopníky. Inspiraci však našli v historii, kde takové zrání bylo běžnou praxí.

 Jejich nabídka je široká, od světlých piv po tmavá, od slabých po velmi silná, s ovocem či bez a samozřejmě jejich nejoblíbenější, piva kyselá. Používají vlastní kmen kvasnic Morpheus, který si přivezli z Francie a kultivovali na požadovaný standard. Tyto kvasinky dodávají jejich pivu tak typický vlámský nádech. Zaručeně vás tohle pivo potěší, otázkou však je, máte na něj dost odvahy?