Neohodnoceno

Alvinne Cuvée Sofie

Silačka Sofie.

Měděné, velmi silné pivo, s chutí angreštů a sherry. Opatrnost na místě!

Položka byla vyprodána…
Momentálně nedostupné
Kód: ALN-003
Značka: Alvinne
151 Kč
Kategorie: Sour Ale
Materiál obalu: Sklo
Země původu: Belgie
? EPM: 22 %
Alkohol: 8 %
Objem: 0,33 l
Skladování: V chladu a temnu
Položka byla vyprodána…

Sour Ale

Svrchně kvašený belgický Sour Ale, zrající v dubových sudech po červeném víně ze Saint-Émilon, s přídavkem Lactobacillus. Sladová, medová chuť s tóny portského vína a sherry. Samotní výrobci doporučují tuto 22° dámu pouze usrkávat.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Vlámská kyselá piva a mnohem více nabízí trojice mužů, kteří v roce 2004 založili v Belgii tento pivovar, ve kterém oživili a inovovali tradiční vlámské pivní styly. Používají prastaré techniky smíšeného kvašení, nechávají piva zrát v nerezových tancích a hlavně v dřevěných sudech od vína, v čemž jsou považováni za evropské průkopníky. Inspiraci však našli v historii, kde takové zrání bylo běžnou praxí.

 Jejich nabídka je široká, od světlých piv po tmavá, od slabých po velmi silná, s ovocem či bez a samozřejmě jejich nejoblíbenější, piva kyselá. Používají vlastní kmen kvasnic Morpheus, který si přivezli z Francie a kultivovali na požadovaný standard. Tyto kvasinky dodávají jejich pivu tak typický vlámský nádech. Zaručeně vás tohle pivo potěší, otázkou však je, máte na něj dost odvahy?