Neohodnoceno

Alvinne Cuvée Freddy Framboos

Malinový Freddy.

Výrazné ovocné pivo. Temný mahagonový kyseláč, s chutí červeného vína,  zjemněný malinami a višněmi. 

Položka byla vyprodána…
Momentálně nedostupné
Kód: ALN-004
Značka: Alvinne
151 Kč 457,58 Kč / 1 l
Kategorie: Sour Ale
Materiál obalu: Sklo
Země původu: Belgie
? EPM: 22 %
Alkohol: 8 %
Objem: 0,33 l
Skladování: V chladu a temnu
Položka byla vyprodána…

Další povedený Sour Ale z belgického pivovaru Alvinne.

Svrchně kvašené pivo, zrající v dubových sudech od červeného vína, tentokrát obohacené o chuť malin, které z typického Sour Ale dělají chutné a skvěle pitelné ovocné pivo. Hořkost i říz spíše jemné, převládá kyselá ovocná chuť.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Vlámská kyselá piva a mnohem více nabízí trojice mužů, kteří v roce 2004 založili v Belgii tento pivovar, ve kterém oživili a inovovali tradiční vlámské pivní styly. Používají prastaré techniky smíšeného kvašení, nechávají piva zrát v nerezových tancích a hlavně v dřevěných sudech od vína, v čemž jsou považováni za evropské průkopníky. Inspiraci však našli v historii, kde takové zrání bylo běžnou praxí.

 Jejich nabídka je široká, od světlých piv po tmavá, od slabých po velmi silná, s ovocem či bez a samozřejmě jejich nejoblíbenější, piva kyselá. Používají vlastní kmen kvasnic Morpheus, který si přivezli z Francie a kultivovali na požadovaný standard. Tyto kvasinky dodávají jejich pivu tak typický vlámský nádech. Zaručeně vás tohle pivo potěší, otázkou však je, máte na něj dost odvahy?